Zabiegi

 • Zabieg podologiczny
  Po wstępnym wywiadzie zakładana jest karta klienta i wykonywane są zabiegi ściśle dobrane do Państwa potrzeb. Holistyczna pielęgnacja stóp polegająca na opracowaniu paznokci, złuszczeniu naskórka, usunięciu zrogowaceń i nawilżeniu całej stopy.
 • Modzele
  Powstają na skutek tarcia lub ucisku. Najważniejsze to poprawne odróżnienie ich od odcisków. Usuwa się je przy pomocy skalpela bądź specjalistycznych frezów.
 • Korekcja wrastających i wkręcających się paznokci
  Założenie klamry bądź tamponady w zależności od stanu paznokci.
 • Stopa cukrzycowa
  Po niezbędnym w tym wypadku wywiadzie sprawdzane jest zaawansowanie syndromu stopy cukrzycowej – neuropatii, angiopatii, potencjalnych urazów i stanów zapalnych. Dobierane są potrzebne zabiegi z uwzględnieniem delikatności stóp osób dotkniętych cukrzycą.
 • Pękające pięty
  Po ocenie stopnia i głębokości pęknięć wykonuje się odpowiedni zabieg. Usunięta zostaje zrogowaciała skóra, czasami złuszcza się ją odpowiednimi preparatami, dłutem lub specjalistycznym frezem.
 • Nadpotliwość stóp
  Rozwiązanie tego problemu wymaga dokładnego wywiadu, by znaleźć przyczynę nadpotliwości i móc jej skutecznie zaradzić. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z nadopotliwością jest JONOFOREZA. Można również stosować odpowiednie preparaty i środki pielęgnacyjne. Czasami niezbędny jest zabieg usunięcia zrogowaceń, które przyczyniają się do powstawania nadpotliwości.
 • Suchość skóry stóp
  Objawiająca się łuszczeniem, pieczeniem, szorstkością i swędzeniem skóra wymaga odpowiedniego rozpoznania. Jeśli przyczyna suchości naskórka nie wynika z przyczyn zewnętrznych, podolog skieruje pacjenta do lekarza specjalisty. Jeśli jednak przyczyna dolegliwości jest zewnętrzna podolog usunie warstwy rogowe naskórka. Dobre rezultaty uzyskuje się również dzięki masażom i nawilżaniu specjalistycznymi preparatami.
 • Odciski
  Po rozpoznaniu z jakim odciskiem mamy do czynienia, zostaje on usunięty przy pomocy specjalistycznych narzędzi – dłuta bądź skalpela.
 • Brodawki (potocznie: „kurzajki”)
  Bardzo często mylona z odciskiem. Jest to zmianawirusowa z tendencją do rozsiewania się po skórze pacjenta. Dlatego tak ważne jest właściwe rozpoznanie i usunięcie brodawki w aseptycznych warunkach gabinetu podologicznego.
 • Grzybice skóry i paznokci
  Grzybica paznokcia zbyt często mylona jest z niegroźną onycholizą, a pacjenci niepotrzebnie przyjmują lub wcierają leki przeciwgrzybicze. Podolog poprawnie rozpozna problem i odpowiednio opracuje zmieniony grzybiczo paznokieć jeśli to konieczne.
 • Rekonstrukcja paznokci
  Znaczny ubytek płytki paznokciowej w wyniku urazu lub choroby grzybiczej paznokcia wymaga z przyczyn estetycznych i kosmetycznych uzupełnienia. W gabinecie używa się do tego specjalistycznego akrylu lub żelu o właściwościach bakterio- i grzybobójczych.
  NOWOŚĆ!
  Rekonstrukcja paznokci metodą Greppmayr’a przy użyciu preparatów UNGUISAN Classic®
 • Deformacje palców i stóp
  Przyczyn deformacji jest wiele i większość z nich powstaje już w dzieciństwie. Ważne są więc kontrole najmłodszych pacjentów. Dla osób borykających się z powszechnymi deformacjami stóp t.j. hallux valgus, ostroga piętowa, koślawość, szpotawość i wiele innych, istnieje zapobieganie przy pomocy specjalistycznych ortoz, tapingu podologicznego, gimnastyki stopy oraz odpowiednich wkładek do butów.
 • Badanie Podoscanerem i dobór indywidualnych wkładek.